Ausalt öeldes ei arvanud ma, et coachingut vajan – ilmselt oli asi ka selles, et ma ei teadnud täpselt, mis asi see üldse on ja kuidas see mind aidata saab. Ometi oli mul värske juhina palju küsimusi, kahtlusi ja lahtisi otsi. Juba esimesel kohtumisel sain aru, kui väga ma seda tegelikult vajan!

Ma arvan, et coachi nagu psühholoogi puhul on oluline see, et ta mitte ainult ei teaks, mida ta teeb, vaid ka see, et temaga tekiks hea keemia ja klapp. Merlega oli see lihtne tekkima! Soe ja sõbralik, samas väga süsteemne ja konstruktiivne. Tundsin tema juurest coachingult tulles energiasööstu, sest ta aitas mul endal kuidagi muuseas üles leida võimalikud lahendused probleemidele. Kõige parem – lahendusi oli alati rohkem kui üks.

Kuigi Merle ei ole kunagi olnud minu otsene juht, siis kuigipalju, küll distantsilt, olin ka varem tema enda juhtimisstiiliga kokku puutunud. Mind võlus ja isegi hämmastas toona, et juht saab olla ühekorraga hästi soe ja inimlik, samas hoida mingite peaaegu nähtamatute vahenditega oma autoriteeti ning teha sooja suhtumist kaotamata vajadusel ka kindlakäeliselt kollektiivi puudutavaid ja nende poolt vaadatuna ebapopulaarseid või valusaid otsuseid.

Kerttu Jänese, Ajakirja Pere ja Kodu peatoimetaja